Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Питання автокефалії Православної Церкви стурбувало тихе Закарпаття

З кожним днем в Срібна земля все більше поринає в вир подій навколо об’єднання церков в лоно єдиної помісної церкви.  Відразу після проголошення на київських пагорбах припущення про можливість надання Українській Православній Церкві незалежності представники духовенства та пересічні громадяни почали обговорювати всі за і проти.
Першою  висловилась «ЗА» Єпархіальна рада Карпатської єпархії УАПЦ.
«19 квітня 2018 року, в м. Ужгороді, під головуванням Преосвященнійшого Віктора (Бедь), єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви було проведено засідання єпархіальної ради. Преосвященнійший владика Віктор розповів про рішення Архієрейського Собору від 17 квітня 2018 року, згідно яких всі єпископи Церкви підтримали письмово звернення до Всесвятійшого Варфоломія, Архієпископа Константинополя – Нового Риму, Вселенського Патріарха, Предстоятеля Константинопольської Православної Церкви з проханням визнати та надати Автокефалію Помісній Українській Православній Церкві, яка згуртовується на рівноправних умовах з числа єпископату, духовенства та вірних УАПЦ, УПЦ КП та частково УПЦ МП. Також Архієрейський Собор УАПЦ прийняв звернення до Президента України з проханням сприяти вирішенню Патріархом Варфоломієм та Священним Синодом Константинопольської Православної Церкви.»
В цей же ж час, на теренах держави представниками УПЦ Московського патріархату розпочалась активна агітація   проти  надання «Томосу» та навіть розпочали збір звернень прихожан до Вселенського патріарха про недоцільність цього кроку. Здалось це б мало обійти толерантне та виважене Закарпаття, однак в пресі з’явились повідомлення з засудженням  цих невиважених дій.
На Закарпатті повстали протів УПЦ (МП)
Вчора в ЗМІ з’явилось звернення від служителів Хустської  єпархії Української Православної Церкви та її парафіян.
«Христос Воскрес! Вельмишановний Петре Олексійовичу! Всечесні отці! Улюблені у Хресті брати і сестри! Дозвольте насамперед засвідчити пане Президенте свою глибоку повагу у Ваших прагненнях наданню Українській Церкві Томосу про автокефалію. Як один із служителів Української Православної Церкви (вибачте що лист анонімний) всіляко підтримую Ваші прагнення в об’єднанні Українських церков в єдину помісну православну церкву. Але я і парафіяни змушені звертатися до Вас з іншого приводу. Благочинні Хустської єпархії Української Православної Церкви та Високопреосвященнійший Митрополит Хустський і Виноградівський Марк отримали від керуючого справами Української Православної Церкви Антонія, це було на весіллі племінника Митрополита Антонія, анкети-звернення для розповсюдження та  заповнення вірянами «до його Всесвятості, Всесвятійшому Варфоломію, Архієпископу Константинополя-Нового Риму, Вселенському Патріарху» проти створення автокефальної Православної Церкви в Україні. 

Хочу Вам сказати, що не всі отці поділяють такі дії і хочуть щоб в Україні була єдина помісна православна церква, бо є патріотами нашої Богом благословенної держави. Але під тиском та погрозами у непокорі та відлучення від Церкви деякі отці Хустської єпархії все ж таки їх роздають своїм парафіянам. Всечесні отці не ставаймо заручниками страху та байдужості. Брати і сестри во Христі пам’ятайте, що від Вас теж залежить майбутнє Української Церкви. Прикликаємо пане Президенте на Ваші труди в об’єднанні Українських церков Боже благословення. І нехай Господь Ісус Христос та всі Святі допомагають нам у цьому!»
Дещо раніше уродженець краю, письменник, публіцист,  редактор і видавець Олександр Масляник поширив мережею думку про доцільність організації громадян для написання прохань про надання автокефальності.
«Керівництво УПЦ Московського Патріархату розсилає по своїх епархіях стандартні бланки-звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія із закликом не підтримувати надання автокефалії Українській православній церкві. У цій ситуації, як на мене, кожний свідомий громадянин України – поза залежності від свого віросповідання й воцерковленості – має право підтримати свою державу і тих своїх співвітчизників, що прагнуть до створення самостійної церкви. Я пропоную кожному звернутися із власним листом до Його Всесвятості Вселенського Патріарха і підтримати прохання про надання автокефальності».

Сьогодні ж, ідучи вулицями  Ужгорода, впало в око засилля агітаційної продукції в якій наводяться тези та переконання доцільності створення Помісної Церкви нашої держави, приводяться приклади служіння священнослужителів УПЦ Московського патріархату на користь Росії та підтримки ними агресії на сході України.

Те, що питання автокефалії стало наболілим в суспільстві вже й не виникає сумніву. Дехто вбачає в цьому історичному і доленосному рішенні про  Автокефалію Української Церкви однин із найбільш визначних історичних актів в історії України за останні 300 років. Та головне, як би не сталось, щоб ці перипетії не призвели до чергового розколу в суспільстві, а стали дійсно тим благом, що принесе мир, порозуміння та добробут нашому  багатостраждальному народу.
Джерело
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Сваляві

вологість:

тиск:

вітер: