Головна > Свалявщина / Суспільство > Жителі с. Тибава на Свалявщині відзначили 215-ту річницю від Дня народження свого відомого земляка (фоторепортаж)

Жителі с. Тибава на Свалявщині відзначили 215-ту річницю від Дня народження свого відомого земляка (фоторепортаж)


26-05-2018, 19:00. Розмістив: redaktor

Дні слов’ янської культури та писемності на Закарпатті. У селі Тибава Мукачівського району провели конференцію та відкрили пам’ятний знак-погруддя Ю.І Гуца-Венеліну. Це велика постать, науковець, котрий народився та до 10 років жив і навчався у Тибаві. І сьогодні земляки відзначають 215- ту річницю з Дня народження вченого – слов’янознавця. За словами заслуженого вчителя України Михайла Алмаші, коли Гуцу- Венеліна запитували, чому вивчає саме слов’янську мову та культуру, відповідав, що хоче відкрити людям невідоме. До мови він ставився особливо, вважав, що народився народ, народилися діти, народилася мова. Тоді усьому навколо давали імена і починали жити за власним устроєм.
Освятив пам’ятник та прочитав молитви Високопреосвященніший Владика Феодор. А першими поклали квіти до погруддя великого науковця – учні Тибавської школи.Джерело: Перший кабельний
Повернутися назад