Головна > Новини / Світ > Угорський уряд придбав картину закарпатця Мігая Мункачі "Голгофа" за 9,3 млн євро (ФОТО)

Угорський уряд придбав картину закарпатця Мігая Мункачі "Голгофа" за 9,3 млн євро (ФОТО)


11-01-2019, 11:30. Розмістив: redaktor
Угорський уряд придбав картину закарпатця Мігая Мункачі "Голгофа" за 9,3 млн євро (ФОТО)

Угорський уряд придбав монументальну картину "Голгофа" художника Мігая Мункачі, походженням із міста Мукачево, за 3 млрд форинтів (9,3 млн євро). Про це повідомили у канцелярії прем'єр-міністра Віктора Орбана.
Уряд Угорщини сплатив колекціонеру мистецтва Імре Паку суму 3 мільярди форинтів. Ця покупка означає, що нині державі належать всі три частини знаменитої «Христової трилогії» Мігая Мункачі.
Раніше Угорщина придбала картину "Ecce Homo!" (1896), а потім полотно "Христос перед Пілатом" (1881) у Канадської галереї Гамільтона за 5,7 млн. доларів США.
Переговори з Імре у 2015 році не завершилися успіхом. Зокрема, заступник голови Національного банку Угорщини Ференц Герхардт повідомляв, що банк готовий сплатити за картину 6 млн доларів США, але власник просить 9 млн доларів США, адже аукціон Christies та Sotheby's оцінив шедевр у 10 млн доларів США.
"Голгофа" з'явилася на світ в 1884 році. Художник приступив до роботи після того, як написав 16 ескізів.
Паризький торговець Charles Sedelmeyer викупив права у митця на цю картину і виставляв її у Австрії, Німеччині, Англії, де картину оглянуло понад 80.000 осіб, а пізніше у США. Там картину придбав John Wanamaker, один із засновників сучасного рекламного бізнесу. Він помістив її у своєму будинку в Чікаго. Однак там у 1911 році сталася пожежа - але картина дивом вціліла, хоча її вирізали з рами і кинули на сніг.
Спадкоємці виставили картину на аукціоні Sotheby's. Там картину придбав Джуліан Бек, перепродавши її у 2004 році угорському колекціонеру та підприємцю Імре Паку, виходцю з Мукачева.
Mukachevo.net

Повернутися назад