Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Поїхав на заробітки, а потрапив до в’язниці за вбивство: трагічна історія українського заробітчанина у Польщі

Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Поїхав на заробітки, а потрапив до в’язниці за вбивство: трагічна історія українського заробітчанина у Польщі


За даними “Польського радіо”, у середу, 27 березня, суд у Познані засудив до 15 років позбавлення волі 23-річного громадянина України, який, у січні минулого року, в ігровому залі міста Любонь, у Великопольському воєводстві, вбив сокирою чоловіка. Такого покарання просили як адвокат підсудного, так і прокурор та субсидіарний обвинувачувач.
Окружний суд у Познані також постановив виплатити дружині вбитого чоловіка 150 тис злотих (35 тис євро) відшкодування.
Убивство в місті Любонь, неподалік Познаня, сталося 28 січня, минулого року. Того дня місцеву поліцію повідомили про підпал у залі ігрових автоматів. Правоохоронці, які прибули на місце, виявила у спаленому приміщенні тіло чоловіка із помітними пораненнями. Під час розтину останків було з’ясовано, що чоловік загинув внаслідок удару сокирою у голову та у грудну клітку.
У вбивстві прокуратура обвинуватила 23-річного громадянина України. Чоловік зізнався у скоєнні злочину вже під час слідства. За цей злочин передбачене покарання від 8 до 25 років позбавлення волі, або довічне ув’язнення. Затриманого обвинуватили теж у зберіганні наркотиків та спричиненні пожежі в ігровому залі.
У середу, 27 березня, у познанському окружному суді почався процес у цій справі. Громадянин України визнав свою вину та вибачився перед родиною померлого.
Я не знаю, як це сталося, я не можу цього пояснити. Мені дуже жаль і дуже прикро, що так є. Я хотів би це виправити, повернути час. Мені дуже жаль, що я змарнував своє життя, а передусім, що забрав життя в іншої людини. Я прошу родину вбитого простити мені. Мені соромно перед моїми батьками, що я приніс їм таку ганьбу. Я не можу це пояснити до сьогодні. Я молюся і прошу Бога пробачення. Ця людина нічого поганого не зробила. Я перебував під впливом наркотичних засобів, втратив самовладання, — сказав підсудний.
На запитання прокурора про мотив злочину, чоловік відповів: «Я вже рік думаю про це, і не можуть навіть собі відповісти на це запитання. Ця людина нічого поганого не зробила».
Згідно із поясненнями обвинуваченого, у ніч, коли сталося вбивство, він розпивав алкогольні напої. «Я пішов (пограти) на автомати, програв якихось 100 злотих (…) Потім знову вийшов з дому, хотів пограти ще раз. Я взяв із собою сокиру. Я вдарив негострою частиною, а обухом (…) Потім підпалив якусь газету і вкинув до смітника», — сказав обвинувачений. Він додав, що після скоєння злочину розумів, що його затримають і думав, чи самому не здатися поліції. Проте, остаточно цього не зробив.
23-річний українець сказав, що приїхав до Польщі в 2015 році.
Я приїхав, бо хотів утекти від війська, в Україні триває війна. Я хотів теж заробити, в Україні низькі зарплати, я мав візу на півроку (…) У Познані я дізнався, що оскільки мої бабуся і дідусь були поляками, то я можу просити дозволу на постійне перебування (…) чекаючи на розгляд мого оскарження, я мусів змінити роботу, знайшов іншу — вже нелегально, бо не хотів повертатися в Україну, — розповів він.
Судовий процес у цій справі обмежили до пояснень обвинуваченого, який визнав свою вину, а також розкриття без зачитування свідчень свідків і доказів.
Оголошуючи вирок, суддя, серед іншого, підкреслив, що обвинувачений від самого початку висловлював каяття; він вибачився за свою поведінку і не приховував жодних обставин справи.
Обвинувачений вчинив злочин, і так, як слушно зауважив державний обвинувачувач, незрозумілим є тільки те, для чого він це зробив. Суд, слухаючи пояснення обвинуваченого, від початку цього процесу, як і сьогодні, переконаний, що обвинувачений фактично не знає, для чого він це зробив. Що абсурдність усієї цієї ситуації полягає у тому, що обвинувачений вчинив страшний злочин і до нині насправді, коли вже раціонально дивиться назад на цю подію, він не знає, для чого це зробив, — зауважив суддя.

ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Сваляві

вологість:

тиск:

вітер: