Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

300 літрів банушу дегустували усі охочі

Цієї неділі у Костилівці відбувся гастрономічний фестиваль ,,Берлибаський бануш”. Свято яке відзначалося вже в одинадцяте, зібрало чимало гостей, серед них керівники області, району, представники місцевого самоврядування, кілька тисяч відвідувачів з усієї області та сусідніх регіонів.


Свято розпочалося у підніжжі однієї із довбушівських скель - ,,Скелі Кохання”. Там учасники заходу під звуки трембіт, дзвінкий спів автентичних колективів та енергійний гуцульський танець ,,Аркан”, запалили традиційну ватру після чого вирушили до основного місця проведення фестивалю у центрі села.
На центральній площі Костилівки розгорнули цікаву та колоритну виставку-ярмарок гуцульських виробів, продукції та одягу. Місцеві господині приготували для дегустації різноманітні смаколики, а майстрині – майстер-класи з різьблення по дереву, виготовлення ляльок-мотанок, та ще багато цікавого.
Привітав всіх присутніх на святі гість з Ужгорода – заступник голови Закарпатської ОДА Віктор Мікулін. Опісля короткої офіційної частини, на сцені по черзі виступали гуцульські колективи та запрошені гості.
Родзинкою програми фестивалю та подарунком костилівцям від голови Рахівської РДА Павла Басараби стала концертна програма за участі Василя Мельниковича, відомого під псевдонімом ,,Гуцул Хуліган” та Івано-Франківського національного академічного Гуцульського ансамблю пісні і танцю ,,Гуцулія”.
На гостей свята чекав традиційний ,,меценат”, талісман фестивалю – корова Берлибашка, оскільки бануш на фестивалі готувався виключно на сметані з її молока.
Для найкращих майстрів із різних куточків Закарпаття і сусідніх областей організатори влаштували змагання - бануш дегустували не тільки журі, але й усі охочі. Цієї давньої гуцульської страви просто неба в казанах наварили більше 300-сот літрів. Відтак кожен з учасників турніру отримав диплом райадміністрації і райради та пам'ятні призи від спонсорів. Найкращими визначили: громаду с. Кваси у номінації ,,Кращий гуцульський стрій”, за майстерність у приготуванні банушу - кулініра Ганну Юращук; громаду с. Костилівка у номінації ,,Найбільший котел смачного банушу” та місцевого кулінара Івана Веклюка; громаду с. Луги у номінації ,,Кращий гуцульський стрій” та кулінарів - Марію Михайлюк і Марію Клепу; громаду с. Косівська Поляна у номінації ,,Найсмачніший бануш” та кулінарів Михайла Павлюка і Павла Штефанюка; громаду села Іза Хустського району у номінації ,,Представлення страви” і кулінара Івана Дем'яна; Карпатський біосферний заповідник у номінації ,,Найкращий корпоративний бануш”.
Насамкінець для учасників свята влаштували фаєр-шоу у середньовічному стилі.
Організатори фестивалю: Костилівська міська рада, Рахівська райдержадміністрація, Рахівська районна рада, депутат Рахівської районної ради Юрій Сас.

ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Сваляві

вологість:

тиск:

вітер: