Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Закарпатцям вже нараховують пеню за прострочену “комуналку”: скільки доведеться переплатити?


З 1 травня 2019 року вступив в дію новий Закон України «Про житлово-комунальні послуги», однією з норм якого є нарахування пені за прострочені заборгованість за спожиті комунальні послуги
У законі зазначено, що пеня встановлюється в договорі і не може перевищувати 0,01 % суми боргу за кожен день прострочення.
Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100 % загальної суми боргу. Пеня нараховується з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку внесення плати за житлово-комунальні послуги.

Чи потрібно укладати нові договори з надавачами комунальних послуг, як обрахувати розмір пені?Для читачів видання «Перший.com.ua» коментує Віталій Дупин  –  Голова Ужгородської міської територіальної організації Союзу юристів, державний виконавець, викладач права
Чи потрібно укладати нові договори з надавачами комунальних послуг, в яких зазначено розмір пені?
ч.1 ст. 14 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено: «кожним співвласником багатоквартирного будинку самостійно (індивідуальний договір)» та ч.3 ст.14 вищезазначеного Закону визначено: «Індивідуальний договір про надання комунальних послуг укладається між співвласником багатоквартирного будинку та виконавцем відповідної комунальної послуги.»
Якщо громадяни пам’ятають у грудні чи в січні місяці кожному споживачу надходили в поштову скриньку договори. Ці договори вважались укладеними між споживачем послуг та виконавцем якщо споживач оплатив останню квитанцію яка даному споживачу надійшла. Тому ми всі підписали нові договори по новоприйнятому Закону в січні місяці тому, що оплатили квитанції за послуги.
Нові договори укладати не потрібно, – коментує юристЯк на прикладі розрахувати розмір пені?Наприклад, у мене заборгованість за електроенергію у сумі 300.00 грн.. прострочка складає 30 днів з дня, граничного терміну оплати квитанції?
Отже, – 0,03 грн. – пеня за 1 день прострочки, за 30 днів пеня складе – 0,9 грн.( дев’яносто копійок) Правильно?
Все правильно за місяць буде 90 копійок. Але в подальшому якщо особа не буде сплачувати борг то відповідно до Закону пеня не може перевищувати сам борг тобто ці 300 грн.Обрахувавши пеню, надавач послуг додасть її до рахунку або є інший механізм стягнення?
Так , в розрахунку послуг (квитанції) ми побачимо ці суми, там навіть є графа «пеня,штраф». Стягнення проводиться в загальному порядку, тобто вони звертаються до суду і при подачі позовної заяви в ній вже вказують загальну суму заборгованості в яку включено «пеню».Закон також захищає споживача: пеня не нараховується за наявності заборгованості з пільг та субсидій або заборгованості з оплати праці споживача, підтвердженої належним чином.
Відтак, не варто ставати боржником з комунальних послуг, яким б незначними не здавалися штрафні санкції, зокрема, пеня, адже в результаті доведеться сплатити набагато більше.
Підготувала Катерина Іванчо​




ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Сваляві

вологість:

тиск:

вітер: