Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Комаровський відповідає на питання про необхідність вакцинації дорослих від дифтерії


У Рубіжному Луганської області другий випадок дифтерії … Про необхідність прищепити дітей навіть писати не буду – хто хотів почув. Хто не почув – природний відбір вам на допомогу, пише 24tv.ua.
Ще раз звертаю увагу: ДОРОСЛІ повинні вакцинуватися від дифтерії кожні 10 років. Те що було з вами в дитинстві – не рахується.
10 відповідей на питання про вакцинацію дорослих від дифтерії
1. Вакцини для дітей і дорослих – різні. У “дорослих” вакцинах доза (кількість речовини, що має викликати імунітет) менше – як правило, в два рази. Ними прищеплюють не тільки дорослих, а й дітей “не зовсім раннього віку” – деякі вакцини, наприклад АДС-М, застосовують для імунізації людей старше 7 років, інші, наприклад “Бустрікс”, – старше 4 років.
2. Буква “М” в назві вакцини АДС-М якраз і вказує на те, що в ній міститься зменшена доза. А ще можливі такі написання: “DT” – вакцина від дифтерії і правця, “Td” – маленька буква “d” в назві означає в два рази зменшену дозу.
3. Вакцини для дорослих “тільки від дифтерії” на практиці не застосовуються. Реально використовуються або дифтерія + правець (DT), або дифтерія + правець + коклюш (DTP).
4. Як треба прищеплювати дорослих від дифтерії за правилами? Ось так: починають в дитинстві – 3 дози в перший рік життя, по 1 дозі в 1,5 року, 6 і 16 років. Потім кожні 10 років – в 26, 36, 46 і т. д.
5. Вчені всього світу продовжують сперечатися, і предмет спору виглядає так: “кожні 10 років треба робити щеплення від дифтерії і правця або все-таки кожні 10 років треба робити щеплення від дифтерії, правця та коклюшу?”. Питання про доцільність вакцинації від дифтерії раз в 10 років не обговорюється в принципі – треба, треба однозначно!
6. Порада: якщо у вас є можливість купити вакцину для дорослих з коклюшовим компонентом – рекомендую зробити щеплення і від коклюшу, особливо якщо в найближчі роки ви плануєте заводити дітей. Вакцини для профілактики коклюшу бувають цільноклітинні і додатково очищені- “Ацелюлярні”. Після віку 7 років рекомендується застосовувати тільки ацелюлярні вакцини. Про літери: “DTР” – вакцина від дифтерії, правця та коклюшу; “DTаР” – вакцина від дифтерії, правця та коклюшу, але коклюш ацелюлярний; “Tdap” – вакцина для дорослих від дифтерії, правця та коклюшу, коклюш ацелюлярний, зменшена доза коклюшу та дифтерії – оптимальний варіант, рекомендований читачам старше 7 років (з того, що є на ринку, цьому поєднанню букв відповідають “Boostrix” і “Adacel “).
7. Питання: “Що робити, якщо правильно щеплені в дитинстві, але пропустили необхідні вакцинації (в 26, 36, 46 і т.д.)?” Відповідь: отримати 1 дозу вакцини незалежно від того, 36 вам або 56 років.
8. Питання: “Що робити, якщо в дитинстві не прищеплювалися, або щеплені неправильно, або не знаємо – щеплені чи ні?” Відповідь: отримати три дози – спочатку перша доза, через місяць – друга, через 6 місяців після другої – третя.
9. Додаткова вакцинація від кашлюку, дифтерії та правця обов’язкове для вагітних. Тобто питання не в тому, “чи можна вагітним”! Саме вагітним потрібно в першу чергу!
10. Комбінована вакцина (дифтерія + правець + коклюш – Tdap) вводиться одноразово при кожній вагітності у 2-му чи 3-му триместрі (оптимально – на терміні 26-37 тижнів). У будь-якому випадку вакцинацію слід завершити не менше ніж за 2 тижні до передбачуваної дати пологів.
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Сваляві

вологість:

тиск:

вітер: