Головна > Головне > Сьогодні українці відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Сьогодні українці відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні


9-05-2018, 11:30. Розмістив: redaktor
Сьогодні українці відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
Сьогодні, 9 травня, в Україні відзначають 73-ю річницю Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Українські Новини зібрали інформацію про історію цього свята.

Свято було встановлено в 2015 році замість радянського свята "День Перемоги" Верховною Радою України і отримало назву "День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні". Напередодні 9 травня відзначають "День пам'яті та примирення".

Крім того, чинний Президент України Петро Порошенко раніше заявив, що Україна більше ніколи не буде святкувати День Перемоги 9 травня за російським сценарієм.

Також з 2015 року змінилися символ та гасло свята. Символом Дня пам'яті і примирення і Дня перемоги тепер є червоний мак, а гаслом - "1939-1945. Пам'ятаємо. Перемагаємо".

9 травня є в 2018 році офіційним вихідним днем.

У багатьох країнах Європи і в США День перемоги у Другій світовій війні відзначається 8 травня. Оскільки 1945 року о 22:43 за європейським часом було підписано беззастережну капітуляцію нацистської Німеччини, за московським часом, з різницею в дві години, це сталося у 00:43, 9 травня.

В СРСР 9 травня проводилися масштабні паради, на яких виступали перші особи держави, була задіяна військова техніка. Паради проходили в Москві на Червоній площі, куди виходила величезна кількість людей. Покладалися вінки і квіти на могили невідомого солдата, братські кладовища. 
Повернутися назад