Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Як допомогти дитині побороти свої страхи

Як допомогти дитині побороти свої страхи

Почуття страху є присутнім у кожної абсолютно нормальної людини, тому як, він є реакцією у відповідь людини на самозбереження. Якби люди не боялися, то не уникнули б багатьох небезпек.

Як зрозуміти, чому не рідко малолітній малюк скрикує уві сні або починає плакати, і іноді так сильно, що важко його заспокоїти? Психологи радять приймати це без сильних переживань. Дітям від 3-х до 5-и років це нормально, оскільки страхи, які вночі або вдень їх відвідують, тільки черговий обов'язковий ступінь їх розвитку. Боязнь мають усі дітки, тільки виражається вона у кожного індивідуально.

Приблизно з 3-х років діти стають в тій чи іншій мірі емоційно розвинені і, тому, страшні сни їм сняться не обов'язково через те, що вони побачили монстрів в мультику. Страшний сон може бути спровокований невирішеним денним конфліктом з родичами. Наприклад, мама погрожувала піти і не повернутися через те, що малюк погано поводиться, а папа не хоче такого малюка, який поводиться як розмазня.

Давайте розберемося, чого бояться ці маленькі дітки? Для цього віку властиві страхів, що дещо найчастіше зустрічаються, які є першопричиною інших переживань : боязнь виявитися покинутими (самотності); боязнь темних і замкнутих просторів.

Маленький чоловічок боїться, щоб його не покинули батьки. Тому, дуже важливо не залишати дитину одну в квартирі. Запросіть кого-небудь або нехай він відвідує дитячий сад. Звичайно, залишати треба не відразу на цілий день, а доки на коротку годину. Таким чином, дитина побачить, що кохані йому люди обов'язково до нього повернуться. Не можна в такому віці крихітку закривати в кімнаті як покарання, а тим більше, якщо ця кімната темна. Такі покарання посилюють переживання дітей і багаті для ще слабкої нервової системи. А чого добилися? З'явилася боязнь темряви і посилилася боязнь самотності. Адже завдання батьків, показати малюкові, що темрява зовсім не страшна.

Дії батьків мають бути іншими. Коли малюк боїться залишитися наодинці, не треба його лаяти і соромити, при цьому називаючи боягузом. Краще спробуйте зрозуміти, що саме лякає крихітку і постарайтеся хоч якось розвіяти цю боязнь.

Робота із страхами у малюків повинна розпочинатися з батьків. Дуже важливо, щоб батьки постаралися за день не створювати для дитини тривожних ситуацій, понизити нанівець сімейні конфлікти. Практикуйте перед сном розповідати дитині добрі казки або співайте колискові пісеньки. У цей момент він не боїться ні самотності, ні темряви, оскільки ви поруч. А ось, коли вночі прокинеться, то починає кричати, плакати. Якщо не закривати повністю дверей до дитячої кімнати і, залишити нічний ліхтарик, тоді малюк знатиме, що ви недалеко і будь-якої хвилини почуєте його.

Постарайтеся не залякувати малюка страшними героями казок або чужою тіткою, якій його віддадуть, якщо не перестане плакати. Дитяче сприйняття відрізняється в рази від сприйнять дорослих.

Дуже добре на дитину впливають рухливі ігри, при яких він вчиться долати деякі страхи, такі як: боязнь впасти, боязнь висоти, боязнь бути покараним. Треба показати дитині, що боятися не страшно і зовсім не соромно, що боятися - це норма для будь-якої людини.
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Сваляві

вологість:

тиск:

вітер: