Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Що передається у спадок від батьків? На кого буде схожа дитина?


Що передається у спадок: роль хромосом
Зі шкільної програми з біології ми точно пам'ятаємо, що стать дитини визначає чоловік. Якщо яйцеклітина запліднюється сперматозоїдом, що несе Х-хромосому, народжується дівчинка, якщо Y-хромосому — хлопчик, інформує Ukr.Media.
Доведено, що Х-хромосоми несуть в собі гени, більшою мірою відповідають за зовнішність: форму брів, овал обличчя, колір шкіри і волосся. Тому логічно припустити, що хлопчики, які мають одну таку хромосому, швидше успадкує зовнішність мами. А ось дівчатка, які отримали її від обох батьків, в рівній мірі можуть виявитися схожі як на матір, так і на батька.
Коментар експерта: „насправді Х-хромосома, яку отримують хлопчики, всього лише одна з 46, наявних в генетичному коді. І у всіх 46 хромосомах є гени, що відповідають за різні ознаки. Таким чином, хлопчики зовсім необов'язково виходять схожими на маму".

З великою ймовірністю передаються у спадок : зріст, вага, відбитки пальців, схильність до депресій.
З невеликою ймовірністю передаються у спадок : сором'язливість, темперамент, пам'ять, харчові пристрасті.
Що передається у спадок: перемагає сильний?
Гени поділяються на домінантні (сильні) і рецесивні (слабкі). І у кожної людини в рівній мірі є і ті і інші.
Наприклад, доминантний ген кароокості і рецессивний — світлоокості. У карооких батьків з більшою ймовірністю народиться така ж темноока дитина. Проте не потрібно думати, що поява блакитноокого нащадка в такій сім'ї виключена зовсім. І мама, і тато можуть нести в собі рецесивний ген світлоокості і в момент зачаття передати саме його. Шансів, звичайно, мало, але вони є. Тим більше що за кожну ознаку з боку батька не відповідає один ген, а ціла група.
До сильних, найчастіше наслідуваних генів, відносяться темне і кучеряве волосся, великі риси обличчя, масивне підборіддя, ніс з горбинкою, короткопалість. У двох блондинів карапуз, швидше за все, буде блондин. А ось брюнетки і блондина — темно-русявим (середній колір між мамою і татом). Іноді зовсім несподівано дитині передаються у спадок риси далеких родичів. Нічого дивного в цьому немає, ймовірно, в попередніх поколіннях дані гени програвали в нерівній боротьбі, а тут виявилися домінантними і перемогли.
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Сваляві

вологість:

тиск:

вітер: