Відомі закарпатці розповіли про Новий рік та показали ФОТО ялинок
- 1-01-2018, 09:00
- Новини / Закарпаття
- 0
- 521
Новорічно-різдвяні свята – особлива мить у житті кожного. Адже в ці моменти відпочиваємо від буденності, насолоджуємося теплом рідних і вірою в диво. Продовжуючи традиційні опитування, "Закарпатський кореспондент" поцікавився особливостями святкувань Нового року та Різдва відомих краян.
Крім того, вони розповіли про досягнення у 2017-му і показали, як виглядають ялинки в їхньому домі. Тож про це та інше читайте у матеріалі. Далі – пряма мова.
Надія Дьолог, чемпіонка світу з фехтування на візках
– Зазвичай Новий рік я провожу з друзями! Стараюсь не повторюватись, тобто щоб у Новому році все було нове. Натомість Святвечір – це сімейне свято: з рідними зустрічаємось за вечерею, потім, звичайно, коляда!
2017-й для мене є незабутнім. На початку року я завжди ставлю собі цілі, яких би я хотіла досягнути. Озираючись, можу сказати, що цілком задоволена цим роком. Плідний він для мене видався: були поразки, були перемоги... Дякую за все Богу!
До свят стараюсь подарувати людям, яких я люблю, найперше увагу, звичайно, і подарунки. Якщо у мене виходить здійснити мрію близької людини, то із задоволення це роблю!
У 2018-му році від усієї душі всім бажаю великих справ та доброї вдачі, міцного здоров’я, щирої любові, неймовірного щастя та здійснення мрії, вірних друзів і веселих свят з дорогими серцю людьми. Божої благодаті!
Стинич Віктор, блогер-мандрівник, організатор тревел-зустрічей в Ужгороді
– Новорічно-різдвяні свята відзначаємо у вузькому колі сім'ї і близьких друзів. Раніше ходили в ресторани, а зараз святкуємо вдома. Мабуть, старію або мудрішаю, тому що із задоволенням йду спати після новорічних салютів.
Рік, який закінчується, був занадто насиченим. 1 січня ми стартували з подорожі в Ісландію і весь рік так і пройшов у мандрах. За 12 місяців здійснив 23 подорожі, відвідав 12 нових країн і один анклав. Звільнився з роботи і зайнявся своїми мріями. Почав проводити тревел-зустрічі в Ужгороді.
Маю цікаві спогади з дитинства, пов’язані зі святкуванням Нового року і Різдва. Моя мама угорка, тому в дитинстві ми завжди їхали в угорське село, звідки вона родом? і зустрічали свята з усіма родичами. Найбільше я любив, коли перед святами різали свиню, а ми допомагали в цьому, і готували страви зs свіжого м'яса.
Зазвичай, на свята рідним дарую щось м'яке і тепле. Цього року Миколай приніс всім одяг з новорічними мотивами. А діти включили на підвіконні камеру телефону, щоб зловити його, однак він тільки пошуршав у темряві.
Прийдешній Новий рік святкуємо вдома, а 2-го січня вирушаємо в подорож до Португалії та Марокко. Я не знаю особливих прикмет, пов'язаних із Новим роком, крім того, що першого січня встаю з ліжка правою ногою. Зазвичай купуємо та прикрашаємо ялинку 31 грудня. Але цього року діти вже за десять днів до свята почали розкладати свічки, фігурки Миколая, клеїти якісь аплікації.
Закарпатцям у новому 2018 році бажаю побільше мріяти! І почніть здійснювати свої мрії, інакше хтось візьме Вас на роботу для здійснення своїх.
Олена Камінська, керівник Студії сучасного танцю «Бліц»
– 2017-й рік видався доволі різноманітним: було багато хорошого, однак, на жаль, і багато розчарувань. Зі ССТ "Бліц" ми здійснили чимало цікавих поїздок, отримали нові перемоги, зокрема вперше поїхали в Америку. Новорічний настрій у колективі створювали на нашій "Бліцкотеці", метою якої було здружити і дати дітям змогу відпочити від тренувань і надихатися святковим позитивом. Для мене Новий рік був улюбленим святом. З дитинства з цим асоціюється генеральне прибирання, прикрашання квартири - люблю, щоб усе світилося, було максимально затишно.
Багато традицій відзначення новорічно-різдвяних свят перейняла від чоловіка. У наш час, коли ми так часто всі буваємо зайнятими, особливо радію можливості зібратися разом із рідними й друзями за одним столом.
Я надаю перевагу практичним подарункам, які точно будуть приємними і корисними. Наприклад, дитині нову піжамку, на Миколая – солодощі та фрукти.
Прикрашання ялинки – теж особлива мить. Стоїть вона в нас уже десь із 23-го грудня. Маємо дуже різні іграшки на ялинку: є привезені з Праги, Берліну, Мілану. Є скляні, є ручної роботи... Кожна навіює якісь спогади. Окрім ялинки, прикласила домівку і святковими композиціями.
У 2018-му році бажаю всім насамперед миру і завершення війни, а ще постійного економічного розвитку. Якщо всі почуватимуться потрібними, будуть задоволені і захищені, в країні все буде добре!
Ігор Щербанич, заступник командира батальйону УПП в Закарпатській області
– Новорічно-різдвяні свята для мене – це нагадування, що починається щось нове, можливість залишити всі незгоди позаду та зібратися у теплому родинному колі. Останнє у дорослому житті трапляється, на жаль, не так часто. Особливість року для мене була у кожному дні – підвищення на роботі, можливість подивитися та повчитися діяльності колег із інших країн, рік синові… Прийдешній 2018-й я зустріну спочатку на роботі, бо у цьому суть праці патрульного – безперервне несення служби, а близько опівночі – із сім’єю та друзями.
Насправді наш спосіб відзначення свят є перейнятий від батьків. Ялинку прикрашаємо по-різному, немає якоїсь конкретної дати, коли є можливість й бажання – то відразу.
У Новому році бажаю, щоб усі негаразди рік, що минає, забрав із собою, а новий приніс неодмінне здійснення мрій, тепло близьких людей, взаєморозуміння та достаток.
Мар'яна Грігаш, заступник директора Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Ф.Потушняка
– Святкування новорічно-різдвяних свят для мене ¬ це щось особливе, ще з дитинства. Починаючи з 19 грудня, коли ми готували молитву для Святого Миколая і чекали від нього подаруночків. На Різдво вся рідня збиралася у бабусі з дідусем вдома. Святково накритий стіл, обов’язково з дванадцятьма стравами... Дорослі з нетерпінням чекали колядників, щоб разом заспівати святкових колядок та повіншувати собі та своїй родині щастя, здоров’я і добробуту в Новому році. А дітлахи, бігаючи на подвір’ї, виглядали коли ж це завітають бетлегеми. Пам’ятаю підлогу з соломою, її запах, котрий заповнював хату, щасливих діточок, котрі шукали у ній копійки, ялинку, на якій, окрім іграшок, висіли також цукерки. Ще пам’ятаю багато-багато снігу. Чомусь в дитинстві на новорічно-різдвяні свята завжди лежав сніг. Дух Різдва зберігся і зараз, тепер уже мої батьки стали старійшинами родини і всі збираються у них вдома. Традиції збереглися, хіба що не ходить Коляда та бетлегеми, та й солому уже ніхто на підлогу не кладе.
Ялинку прикрашаємо десь в середині грудня, уже багато років це штучна красуня.
Головними стравами в новорічному меню були, як і у всіх, салат олів’є і холодець, а все інше не так важливо. А от на Різдво готувалося дванадцять страв. Обов’язково квашена капуста з грибами, колочена квасоля (ми її й досі називаємо шоколадною), відварена картопля в мундирі, вінегрет, грибні котлетки, смажена риба, оселедець, мариновані гриби, смачненькі вареники з картоплею та грибною підливкою і обов’язково мед та домашнє вино. Смакота!
Усіх хочу привітати з прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим! Бажаю міцного здоров’я, більше радісних і щасливих днів, залишити в минулому році всі образи, непорозуміння і сльози, а в новий неодмінно взяти зі собою любов, повагу рідних людей, обійми коханої людини і вірних друзів. Попереду нові досягнення та незабутні враження!
Дмитро Бабенко, воротар ФК "Минай"
– Новий рік зустрічатиму разом із рідними, цьогоріч це буде як ніколи сімейне свято. Не можна не зазначити, що рік, який минає, був приємним і навіть особливим. У 2017-му вдалося здобути багато трофеїв, робота команди була злагодженою, все просто супер. Якби не травма, то цей рік можна було б назвати одним із найкращих.
Загалом із новорічно-різдвяними святами пов'язано багато дитячих спогадів: сніжки з друзями, катання на санях, та й взагалі дитячі роки - найпрекрасніше, що є в людини!
Ялинку ставимо на Миколая і забираємо після Старого Нового року. Подарунками обмінюємося так, як усі. На Новий рік особливо приємно бачити, як діти лізуть під ялинку за ними.
У 2018-му бажаю щастя кожній родині, достатку, здоров'я і, звичайно ж, любові. Усім многая і благая літа!
Ерік Сачко, керівник Дитячої академії танцю "Джерельця Карпат"
– Новорічні свята — це завжди приємна метушня, очікування новорічно-різдвяного дива. Ці дні відзначаємо і вдома, і на роботі. Зокрема, у Дитячій академії танцю "ДжерельцяКарпат" готуємось до святкового концерту, а вдома проводимо час із подарунками у родинному колі. Крім того, стараємося підготувати подарунки, якими точно будуть користуватися, які не будуть зайвими. Насправді трохи хочеться відпочити від великої кількості людей, тому зустрічатиму Новий рік вдама з дружиною - біля телевізора зі салатом :)
Особливості новорічного меню та 12 страв Святої вечері традиційні, хоча, чесно кажучи, у нас на столі завжди набагато більше, ніж 12 страв. Ну, мені здається, це так по-закарпатськи: коли на столі вже нема куди ставити, означає доста :) Ялинку прикрашаємо 25 грудня, перед нашим католицьким Різдвом.
Рік, який минає, був особливим - найперше новими звершеннями. Насамперед можу відзначити челендж проект "Танці з батьками". Це було дійсно надзвичайно.
У новому 2018 році найперше хочу побажати нашій державі мирного неба, а всім діткам та батькам найголовнішого - це здоров'я. Дзвоніть